BME-Roadshow DUNAÚJVÁROS

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium november 16-án egy egész napos rendezvény keretében tartotta meg diákjai számára az idei pályaorientációs napját. A tájékoztatóra több felsőoktatási intézmény kapott meghívót, akik változatos programok segítségével mutathatták be az intézményüket. Az érdeklődő diákok személyes beszélgetésen is részt vehettek a standoknál.

A BME-t Dr. Hornyánszky Gábor, Dr. Farkas László és Dékán Donát képviselték, valamint 6 műegyetemi Szakkollégium vett részt a szakmai bemutatók szervezésében. (A résztvevő egyetemi hallgatók (15 fő) az oktatók segítségével jutottak el a helyszínre.)

A rendezvény programja a következő volt:

9.00-9.45 A BME képzéseinek bemutatása
10.00-10.45 “Építési hibák és következményeik” kerekasztal beszélgetés (Zielinski Szakkollégium)
„Gazdálkodj okosan” + „Indíts vállalkozást” workshop (Liska Szakkollégium)
11.00-11.45 „Fémek az emberi szervezetben, avagy az orvostechnika vívmányai” kiselőadás
12.00-12.45 „Építész szakma és az oktatás bemutatása” kiselőadás (Építész Szakkoll. és Építész Klub)
13.00-13.45 Látványos bemutató az aulában (benne CEO teszt és kémiai kísérletek)
A rendezvény nagy népszerűségnek örvendett.

2017-11-16

Dunaújváros