BME-Roadshow KALOCSA

A Kalocsai Szent István Gimnázium november 28-án rendezte meg diákjai számára a hagyományos pályaorientációs tájékoztatót. A tájékoztatóra 6-8 felsőoktatási intézmény kapott meghívót, akik az iskola nagytermében állíthatták fel standjaikat. Az iskola diákjai forgószínpad szerűen 1 órán keresztül beszélgethettek az intézmények képviselőivel illetve lehetőség volt a nap folyamán egy egyórás előadásban bemutatni az intézményük legfontosabb ismérveit.
A BME-t Dr. Hornyánszky Gábor, egyetemi docens, rektori megbízott, a pályázat szakmai vezetője képviselte, aki előadásában bemutatta az egyetem 8 karát, illetve személyesen beszélgetett a nagyszámú érdeklődővel. A rendezők arra is gondoltak, hogy meghívják a város többi középiskolájának diákjait is a rendezvényre.

2017-11-28

Kalocsa